Skip to content

Meie põhikiri

I ÜLDSÄTTED

1.1. Mittetulundusühing “Sa Suudad” (edaspidi ühing) on avalikes huvides tegutsev üle-eestiline mittetulundusühing, kes juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi õigusaktidest ning mille eesmärgiks on ennetada ning vähendada noorte riskikäitumist. Organisatsioon on heategevuslik ühing ning tegutseb avalikes huvides.

1.2. Ühingu nimi on Mittetulundusühing “Sa Suudad” ja ühingu asukoht on Tallinn.

1.3. Ühing on sõltumatu organisatsioon ja ei ole ühegi teise organisatsiooni sektsioon.

1.4. Ühingu põhitegevusteks on noorte, kellel esineb suur abivajadus ja riskikäitumine; nende lähedaste ja neid ümbritsevate täiskasvanute toetamine. Tuge pakutakse läbi sotsiaalteenuste/sekkumiste pakkumise, nõustamise, teraapia, ja tugigrupi teenuste, täiendkoolituste korraldamise ja sotsiaalvaldkonna ennetus- ja teavitustegevuste läbiviimise või läbi mõne muu tegevuse.

II ÜHINGU LIIKMEKS VASTUVÕTMISE NING ÜHINGUST VÄLJAASTUMISE NING VÄLJAARVAMISE KORD JA TINGIMUSED

2.1. Ühingu liikmeks võib astuda iga füüsiline või juriidiline isik, kes vastab liikmetele esitatavatele nõuetele, nõustub ühingu eesmärkidega ja soovib arendada ühingu eesmärkidega kooskõlas olevat tegevust ning on nõus täitma ühingu põhikirja ning üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid.

2.2. Ühingu liikmeks saada soovija peab esitama kirjaliku avalduse juhatusele, kes hiljemalt ühe kuu jooksul arvates avalduse saamisest teeb liikmeks vastuvõtmise või sellest keeldumise otsuse ning teeb selle teatavaks avalduse esitanud isikule.

2.3. Liikmemaksu olemasolu korral tasub ühingu liikmeks saada soovija ühingu arvele käesoleva majandusaasta liikmemaksu.

2.4. Liikmemaksu olemasolu korral tasuvad liikmemaksu kõik ühingu liikmed. Liikmemaksu suuruse üle otsustamine kuulub üldkoosoleku päevakorda.

2.5. Kõik ühingu liikmed võivad ühingust välja astuda kirjaliku avalduse alusel.

2.6. Ühingu juhatus võib ühingust välja arvata liikme, kelle tegevust ta hindab vastukäivaks ühingu eesmärgile või ühingu põhikirjas esitatut eiravaks, kahjustab oma tegevusega ühingu nime või mainet, on jätnud täitmata põhikirjast tuleneva või ühingu organite poolt talle pandud kohustuse ning kes ei ole majandusaasta jooksul osalenud ühelgi ühingu üldkoosolekul või ühingu poolt korraldatud üritusel.

2.7. Jooksva majandusaasta liikmemaksu mittetasunud liikme võib ühingu juhatus juhatuse otsusega liikmete hulgast välja arvata.

2.8. Ühingu juhatus teatab viivitamatult väljaarvatavale väljaarvamise otsusest ja selle põhjusest. Väljaarvataval on õigus esitada küsimus läbivaatamiseks üldkoosolekule.

III LIIKMETE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED

3.1. Ühingu liikmetel on õigus:- osaleda hääleõigusega ühingu üldkoosolekul;- saada teavet ühingu tegevuse kohta;- astuda ühingust välja;- olla valitud ühingu juhtorgani liikmeks;

3.2. Ühingu liikmetel on kohustus:- järgima ühingu tegevuses osalemise põhikirja ning üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid;- teatama ühingu juhatusele ühingu liikmete arvestuse pidamiseks oma kehtivadkontaktandmed.- tasuda ühingu liikmemaksu kui see on kehtestatud.

IV ÜLDKOOSOLEK

4.1. Ühingu kõrgeimaks organiks on ühingu üldkoosolek, kus igal ühingu liikmel on üks hääl.

4.2. Üldkoosoleku pädevus:- ühingu põhikirja muutmine;- ühingu eesmärgi muutmine;- ühingu põhitegevus(t)e muutmine;- ühingu liikmemaksu sisseseadmise ja suuruse kehtestamine;- juhatuse liikmete määramine ja tagasikutsumine;- juhatuse või muu organi liikmega tehingu tegemise või tema vastu nõude esitamiseotsustamine ja selles tehingus või nõudes seltsi esindaja määramine- ühingule kuuluvate kinnisasjade ja registrisse kantavate vallasasjade võõrandamise jaasjaõigustega koormamise otsustamine ja tingimuste määramine nimetatud tehinguteks- otsustab ühingu astumise teistesse mittetulundusühingutesse jm. Organisatsioonidesse- otsustab ühingu tegevuse reorganiseerimise ja lõpetamise;- muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organitepädevusse.

4.3. MTÜ üldkoosoleku kutsub kokku juhatus vähemalt korra aastas:

4.4. Üldkoosoleku aja, koha ja päevakorra määrab juhatus ning teeb selle teatavaks massiteabevahendite, samuti isiklike kutsete kaudu hiljemalt 7 päeva enne koosolekutoimumist.

4.5. Üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellel osaleb üle poole ühingu liikmetest.

4.6.Üldkoosoleku otsus(ed) on vastu võetud, kui selle poolt on üle poole koosolekul osalenud ühingu liikmetest. Kui üldkoosolekul ei ole esindatud vähemalt 50% ühingu liikmetest, kutsub juhatus kokku sama päevakorraga uue üldkoosoleku kõige varem kolme nädala ja kõige hiljem kolme kuu jooksul. Uus üldkoosolek on pädev vastu võtma otsuseid sõltumata koosolekul esindatud liikmete arvust.

V ÜHINGU JUHATUS

5.1. Ühingu igapäevast tegevust juhib ja ühingut esindab juhatus. Juhatusse kuulub 1 kuni 3 liiget.

5.2. Juhatuse pädevusse kuulub:- ühingu igapäevategevuse korraldamine;- ühingu liikmete arvestuse pidamine ja liikmemaksude kogumine;- ühingu tegevuskava ja eelarve koostamine;- majandusaasta aruande koostamise ja raamatupidamise korraldamine;- ühingu vara kasutamine ja käsutamine vastavalt seaduse, käesoleva põhikirja ja üldkoosolekuotsustest tulenevatele nõuetele.

5.3. Üldkoosolek valib juhatuse liikmed ühingu liikmete hulgast. Juhatuse liige osutub valituks, kui tema poolt hääletab üle poole üldkoosolekul osalevatest või esindatud ühingu liikmetest. Juhatus valitakse viieks aastaks.

5.4. Juhatus esindab ühingut kõigis õigustoimingutes.

5.5. Ühingut võib esindada kõigis õigustoimingutes iga juhatuse liige eraldi.

5.6. Juhatuse koosoleku kutsub kokku juhatuse esimees, tema asetäitja või vähemalt 1/3 juhatuse liikmeist.

5.7. Juhatus on otsustusvõimeline, kui kohal on üle poole juhatuse liikmetest.

5.8. Juhatus võib otsuseid vastu võtta koosolekut kokku kutsumata, kui selle poolt hääletavad kirjalikku taasesitamist võimaldaval viisil kõik juhatuse liikmed.

5.9. Juhatuse kokkukutsujal on õigus omal äranägemisel paluda koosolekust osavõtma vajalikke asjatundjaid konsultantidena või ekspertidena, kellel on koosolekul sõnaõigus.

VI MAJANDUSTEGEVUS

6.1. Ühingu majandusaasta on 1. jaanuarist 31. detsembrini. Majandusliku tegevuse aruanne möödunud aasta kohta tuleb teha liikmetele tutvumiseks kättesaadavaks hiljemalt kaks nädalat enne ühingu korralist koosolekut.

VII ÜHINEMINE, JAGUNEMINE, LIKVIDEERIMINE

7.1. Ühingu ühinemine, jagunemine ja likvideerimine toimub seaduses sätestatud korras.

7.2. Ühenduse likvideerijad on juhatuse liikmed või üldkoosoleku poolt määratud isikud.

7.3. Ühingu lõpetamisel antakse pärast võlausaldajate nõuete rahuldamist allesjäänud vara üle tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja liikmele, avalik- õiguslikule juriidilisele isikule, sh riigile või kohalikule omavalitsusüksusele.

Põhikiri on vastu võetud 24.02.2024 toimunud üldkogu koosolekul.